Mazkur makon ta’lim olish, mustaqil ishlash va qo‘shma loyihalarni amalga oshirish uchun zamonaviy infratuzilma bilan jihozlangan. Markaz talabalar va professor-o‘qituvchilarga ta’limiy, ilmiy hamda raqamli resurslardan keng foydalanish imkoniyatini yaratadi.
Yangilangan Axborot-resurs markazi 5 483 ta kitob fondiga ega bo‘lib, unda zamonaviy o‘quv qo‘llanmalar, ilmiy nashrlar va ma’lumotnoma adabiyotlari jamlangan. Ayni paytda universitetda kitoblarni elektron qidirish va fondni boshqarish imkonini beruvchi o‘z kutubxona tizimini ishlab chiqish ishlari olib borilmoqda. Bu esa talabalar va o‘qituvchilar uchun resurslardan foydalanishni yanada qulaylashtiradi. Shuningdek, foydalanuvchilar EBSCO va Springer kabi xalqaro elektron ma’lumotlar bazalari hamda raqamli resurslardan ham foydalanish imkoniga ega.
Tashrif davomida, shuningdek, vazir Sherzod Shermatov talaba yoshlar bilan uchrashuv o‘tkazdi. Ochiq muloqot shaklida o‘tgan suhbatda raqamli industriyani rivojlantirish istiqbollari, kelajakda talab yuqori bo‘ladigan ko‘nikmalar, yosh mutaxassislarni ish bilan ta’minlash va ularning kasbiy o‘sishi masalalari muhokama qilindi. Shuningdek, ularning takliflari tinglandi.
Shu bilan birga oliygohning kelgusidagi rejalari va strategik rivojlanish yo‘nalishlari taqdim etildi. Universitetning asosiy yutuqlari, ta’lim dasturlarini rivojlantirish, xalqaro hamkorlik va universitetning mintaqadagi yetakchi AT-mutaxassislar tayyorlash markazlaridan biri sifatidagi mavqeini yanada mustahkamlashga qaratilgan kelgusi rejalar haqida so‘z yuritildi.

Новый центр оснащён современной инфраструктурой, предназначенной для обучения, самостоятельной работы и реализации совместных проектов. Он предоставляет студентам и профессорско-преподавательскому составу широкий доступ к образовательным, научным и цифровым ресурсам.
Обновлённый Информационно-ресурсный центр располагает фондом из 5 483 книг, включающим современные учебные пособия, научные издания и справочную литературу. В настоящее время в университете ведётся разработка собственной библиотечной системы, которая позволит осуществлять электронный поиск литературы и эффективно управлять библиотечным фондом. Это значительно упростит доступ студентов и преподавателей к необходимым ресурсам. Кроме того, пользователи смогут работать с международными электронными базами данных и цифровыми ресурсами, включая EBSCO и Springer.
В рамках визита министр также встретился со студентами университета. В ходе открытого диалога были обсуждены перспективы развития цифровой индустрии, наиболее востребованные в будущем профессиональные навыки, вопросы трудоустройства молодых специалистов и их профессионального роста. Также были заслушаны предложения и инициативы студентов.
Кроме того, руководством университета были представлены планы дальнейшего развития и стратегические направления деятельности. Особое внимание было уделено достижениям университета, совершенствованию образовательных программ, расширению международного сотрудничества, а также дальнейшему укреплению позиций Университета Инха как одного из ведущих региональных центров подготовки специалистов в сфере информационных технологий.