Toshkent shahridagi Inha universiteti Politecnico di Milano bilan strategik hamkorlikni yo‘lga qo‘ydi
Toshkent shahridagi Inha universiteti Yevropaning muhandislik, texnologiya, innovatsiyalar va menejment ta’limi sohasidagi yetakchi oliy ta’lim muassasalaridan biri bo'lgan Politecnico di Milano (POLIMI) universiteti bilan hamkorlik shartnomasini imzoladi.
Italiyada 1-o‘rinni va QS World University Rankings reytingiga ko‘ra dunyoda 98-o‘rinni egallagan POLIMI universiteti o‘zining akademik ustunligi, ilg‘or ilmiy tadqiqotlari va sanoat bilan yaqin hamkorligi tufayli xalqaro miqyosda tan olingan.
Mazkur hamkorlik Toshkent shahridagi Inha universiteti Executive MBA (EMBA) talabalari uchun yangi imkoniyatlar yaratadi, jumladan, amaliy biznes tajribasini oshirish, yetakchilik ko‘nikmalarini oshirish va global professional tarmoqlarni kengaytirishga mo‘ljallangan POLIMI Oliy menejment maktabida xalqaro ta'lim safarida ishtirok etish.
Ushbu hamkorlik Toshkent shahridagi Inha universitetining jahon darajasidagi ta’lim imkoniyatlarini taqdim etish hamda kelajak yetakchilarini global iqtisodiyotda muvaffaqiyat qozonishga tayyorlash borasidagi intilishini yana bir bor tasdiqlaydi.

Университет Инха в Ташкенте заключил стратегическое партнёрство с Politecnico di Milano
Университет Инха в Ташкенте подписал соглашение о сотрудничестве с Politecnico di Milano (POLIMI) — одним из ведущих университетов Европы в области инженерии, технологий, инноваций и управленческого образования.
Занимая 1-е место в Италии и 98-е место в мире согласно рейтинге QS World University Rankings, POLIMI признан на международном уровне благодаря академическому превосходству, передовым научным исследованиям и тесному сотрудничеству с индустрией.
Данное партнёрство создает новые возможности для студентов Executive MBA (EMBA) Университета Инха в Ташкенте, включая участие в международном учебном туре в Высшей школе менеджмента POLIMI, предназначенном для предоставления практического делового опыта, повышения лидерских компетенций и расширения глобальных профессиональных сетей.
Это сотрудничество отражает стремление Университета Инха в Ташкенте предоставлять образование мирового уровня и готовить будущих лидеров к успешной карьере в условиях глобальной экономики.