“Raqamli mahalla” sari muhim qadam: Quvasoyda o‘quv seminari tashkil etildi
Quvasoy shahrida mahalla tizimini raqamlashtirish va zamonaviy boshqaruv mexanizmlarini joriy etish yo‘lida o‘quv seminari bo‘lib o‘tdi. Mazkur seminarda Farg‘ona viloyati “Unicon-Soft” MChJ mutaxassislari va shahardagi barcha mahalla fuqarolar yig‘ini raislari hamda “yettilik” a’zolari ishtirok etdi.
Seminarning asosiy e’tibori “Raqamli mahalla” platformasining imkoniyatlari, qulayliklari hamda undan samarali foydalanish masalalariga qaratildi. Mutaxassislar tomonidan platformaning funksional jihatlari, aholi bilan ishlashda uning ahamiyati, ma’lumotlar bazasini yuritish, murojaatlar bilan ishlash va xizmatlar sifatini oshirishdagi o‘rni haqida batafsil tushuntirishlar berildi.
Tadbir davomida ishtirokchilar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga mutaxassislardan atroflicha javoblar oldilar. Amaliy ko‘rsatmalar orqali platformadan foydalanish bo‘yicha ko‘nikmalar yanada mustahkamlandi.

Продвижение инициативы “Цифровая махалля”: в Кувасае проведен обучающий семинар
В рамках усилий по цифровизации системы махалля и внедрению современных механизмов управления в Кувасае был проведен обучающий семинар. В мероприятии приняли участие специалисты ООО “Юникон-Софт” (Ферганская область), а также председатели всех махаллинских сходов граждан города и члены "семерки".
Семинар был посвящен возможностям, преимуществам и практическому применению платформы “Цифровая махалля”. Эксперты подробно рассказали о функционале платформы, ее значении для взаимодействия с населением, ведения баз данных, обработки обращений и повышения качества предоставляемых услуг.
В ходе сессии участники получили подробные ответы на свои вопросы, а практические рекомендации еще больше укрепили их практические навыки использования платформы.
Эта инициатива представляет собой важный шаг на пути к широкому внедрению цифровых технологий в системе махалли, повышению эффективности взаимодействия с общественностью и поднятию качества услуг на новый уровень.